«Վեստնիկ» ռուսական, երկլեզու/ռուսերերն և անգլերեն/ ամսագիրը ներկայացնում է ավիացիան և տիեզերագնացությունը՝ ողջ աշխարհի կտրվածքով:
Ամսագրի ընթացիկ տարվա փետրվարի համարում երկու էջ նվիրված է Հայաստանի Հանրապետությունում ավիացիայի ներկա վիճակին, ինչպես նաև հայկական աէրոնավիագացիոն ծառայությանը, որի 15-րդ տարեդարձը նշվում է 2012 թվականին: Նյութը հետևյալ վերտառությամբ է՝ «Հայ աէրոնավիգացիան համապատասխանում է միջազգային չափանիշներին»: Դրանում ներկայացված է «Հայաէրոնավիգացիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մուսոյանի հետ անցկացված հարցազրույցը, ով նշել է, որ իր գոյության տասնհինգ տարիների ընթացքում ընկերությունը հաջողությամբ է իրականացրել ICAO-ի պահանջները: Մուսոյանը նաև նշել մեր նկատելի առաջընթացն ավիացիոն ոլորտում:
Այսօր ընկերությունը համարվում է տարածաշրջանում առաջատարներներից, ինչը հնարավորություն է տվել աշխարհում ավտորիտար համարում ունեցող EUROCONTROL կազմակերպության լիիրավ անդամ դառնալու:

“ARMATS” IN INTERNATIONAL MEDIA
The Russian “Vestnik” bilingual journal / Russian and English/ presents the global aviation and aeronautics.
Two pages from the journal’s February edition refer to the current situation of aviation in the Republic of Armenia as well as Armenian air navigation service that celebrates its 15th anniversary in 2012. The material is titled “Armenian air navigation meets the international standards”. The material contains the interview with Eduard Musoyan, Director General of “Armats” Company who has noted that the company has successfully implemented ICAO requirements during the 15 years. Mr. Musoyan also pointed out our notable achievements in the field of aviation.
Today the company occupies a leading position in the region which let the company become a full member of a globally recognized organization Eurocontrol.